INFOLINKA: 00421 919 461 051 Po - Pia 10:00  - 13:00 

INFO 00421 0919 461 051

 

Trávenie a helicobakter pylori

Helicobacter Pylori

Baktéria Helicobacter pylori bola popísaná až v roku 1983, keď páni Warren a Marshall poukázali na jej význam pri vzniku vredových ochorení žalúdka a dvanástorníka. Helikobacter pylori žije v povrchových vrstvách sliznice žalúdka a dvanástorníka a na kyslé, pre baktérie extrémne nepriaznivé prostredie se veľmi dobre adaptuje. V útrobách žalúdka, kde se pH pohybuje okolo 1, si helikobakter z močoviny vytvára zásaditý amoniak, ktorý ho chráni pred zničením žalúdočnými šťavami. Viac o tejto baktérii si môžete prečítať tu.

Máte podozrenie na infekciu Helikobakterom pylori?

Odporúčame Vám náš Helikobakter pylori Test Pack.

V pohodlí domova si môžete urobiť test na infekciu Helikobakterom pylori a zároveň môžete vyskúšať unikátne účinky Chioskej mastichy - prírodnej živice, ktorá sa používa na tráviace ťažkosti už od nepamäti.

 

Účinky Chioskej mastichy tráviaci systém a Helicobacter Pylori

Chioská masticha

Chioská masticha je unikátna prírodná živica s blahodárnymi účinkami na celý tráviaci trakt. Počet pozitívnych účinkov mastichy na ľudský organizmus vychádza z tisícročných skúseností a zároveň z moderných vedeckých štúdií a výskumu realizovaného v posledných desaťročiach. Prečítajte si súhrnný článok od Cathy Wong, ktorý sme preložili.

Účinky Chioskej mastichy na tráviaci systém

Chioská masticha sa používa od staroveku predovšetkým na tieto ťažkosti:

 • Proti bolesti žalúdka a tráviacim ťažkostiam.
 • Proti pálenia záhy, na zlepšenie stavu slizníc v tráviacom trakte. 
 • Proti vredovým ochoreniam (žalúdočné vredy, vredy na dvanástorníku).
 • Proti oxidácii LDL (cholesterolu) a tým ovplyvňuje výskyt aterosklerózy.
 • Ako prirodzený antioxidant.
 • Výrazne redukuje Helicobactera pylori. 

Účinky Chioskej mastichy proti Helicobacteru pylori

Vedecké štúdie potvrdili fakt, že chioská masticha dokáže potlačiť a prípadne aj úplne redukovať Helicobactera pylori, pôvodcu žalúdočných vredov. Pravdepodobne v súčasnosti neexistuje iná substancia s podobným účinkom. Výsledky výskumu účinkov Chioskej mastichy na infekciu Helicobactera Pylori a ďalších tráviacich ťažkostí si môžete pozrieť tu.

Napríklad fytoterapeutka Mgr. Kurková vo svojom článku o Chioskej mastiche uvádza:

„Žuvanie sĺz pôsobí proti baktérii HELICOBACTER PYLORI, ktorá je vo väčšine prípadov „zodpovedná“ za vredové choroby žalúdka a dvanástnika. Po dvoch týždňoch užívania mastichy nastáva pri žalúdočných a dvanástnikových vredoch v osemdesiatich percentách prípadov zmiernenie obťažujúcich príznakov a v sedemdesiatich percentách vyliečenie, a to bez nežiaducich vedľajších účinkov pri liečbe!“

 

Ďalšie účinky Chioskej mastichy na ľudský organizmus

 • Pomáha pri hojení rán.
 • Regeneruje pokožku a podporuje tvorbu kolagénu.
 • Pôsobí antibakteriálne proti patogénnym baktériám.
 • Pôsobí antimykoticky.
 
Účinky Chioskej mastichy v ústach
 • Pôsobí antimykoticky, antibakteriálne. Viac informácie prečo žuť Chioskú mastichu nájdete tu.

Produkty z Chioskej mastichy

Mastichové kapsulyNa trhu môžete nájsť veľa druho rôznych mastichových produktov. Ako prví sme na Slovensko priviezli mastichu v roku 2013. Dovtedy boli u nás mastichové produkty úplne neznáme. Máme už teda z užívaním mastichy dlhoročné skúsenosti.

Naše odporúčania ohľadom výberu mastichových produktov si môžete prečítať tu. Za všetky stojí predovšetkým jedno odporúčanie. Vždy si vyberajte produkty podľa toho, koľko čistej originálnej chioskej mastichy obsahujú. Masticha sa často kombinuje s ďalšími látkami, no nesmieme zabúdať na to, že najdôležitejšia zložka vždy zostáva práve čistá originálna masticha.

Kompletná ponuka originálnych mastichových produktov

Items 1 to 32 of 35 total

na stránku

Page:
 1. 1
 2. 2

Items 1 to 32 of 35 total

na stránku

Page:
 1. 1
 2. 2