INFO 00421 0919 461 051

 

Chioská Masticha 10g

Napíšte recenziu ako prvý!

Kryštály chioskej mastichy určené na žuvanie. Pravidelné žutie mastichy dezinfikuje ústa, zabraňuje tvorbe zubného povlaku a pôsobí priaznivo na cholesterol a celý tráviaci systém.

Only 14 left

Dostupnosť: skladom

Excl. Tax: 3,87 € Incl. Tax: 4,65 €

Popis

Details

Chioská masticha na žuvanieChioská masticha 10g - kryštály na žuvanie

Najmenšie dostupné balenie Originálnej Chioskej mastichy obsahuje stredne veľké kúsky Chioskej mastichy určené na žuvanieToto balenie obsahuje 10 g stredne veľkých mastichových kryštálov. 

Naraz sa žujú 2-3 kúsky počas 10-20 minút. Jedno vrecúško vám pri žuvaní 2-3x denne vystačí na približne 7-10 dní. Ak chcete Chioskú mastichu vyskúšať žuvať prvýkrát, toto je to pravé balenie pre vás. Ako ďalšie odporúčame zakúpiť si stredné kryštály v praktickej plechovej krabičke.

Balenie: 1 x plastové vrecko

Hmotnosť: 10 g

Zloženie: 100% Chioská masticha v surovom stave vo forme kryštálov (stvrdnutá živica na žuvanie).

Dávkovanie: 2-3 gramy denne, čo zodpovedá 6-10 kúskom stredne veľkých kryštálov. Zoberte si naraz vždy 2-3 kryštály a žujte po dobu 10-20 minút.

Použitie kryštálov Chioskej mastichy:

 • Žuvanie.
 • Prísada pre prípravu jedál (môžete podrviť v mažiari a pridávať do vašich receptov).
 • Prísada na prípravu olivového oleja s mastichou.

 

Kedy odporúčame žuvať Chioskú mastichu:

 • Pri problémoch so zubným kazom. Žuvanie chioskej mastichy redukuje bakteriálny povlak úst až o 41,5%.
 • Pri žalúdočnej nervozite. Žuvanie chioskej mastichy pôsobí pozitívne na žalúdočnú nervozitu (žuvanie uľavuje stresu a látky v mastiche pôsobia pozitívne na problémy so žalúdkom).
 • Masticha pôsobí antisepticky a antimykoticky, čo môžete využiť pri problémoch v ústach, ako sú rôzne mykózy a biely povlak na jazyku.
 • Žuvaním sa všetky prospešné látky dostávajú spolu s vašimi slinami do tráviaceho traktu, čím podporujete trávenie: pôsobí pozitívne na činnosť hrubého čreva, redukuje Helicobacter pylori, uľavuje páleniu záhy, uľavuje od bolesti žalúdka. 

Keď žuvanie Chioskej mastichy nestačí:

Ak sú tráviace ťažkosti vážnejšie, napr. sú prítomné žalúdočné vredy či premnožený Helicobakter pylori, žuvanie kryštálov nemusí postačovať. Vtedy odporúčame siahnuť po mastichových kapsuliach alebo mastichovom prášku.

Chioská masticha na zápach z úst:

Čo určite ocenia nielen fajčiari, či milovníci cesnaku, pôsobí proti zápachu z úst. A keďže podporuje zdravé trávenie, pôsobí proti zápachu z úst aj v prípade, keď je problém v nedostatočnom trávení. Nie nadarmo používali Chioskú mastichu už kurtizány v stredoveku na prevoňanie úst.

Vedeli ste o tom, že Chioská masticha bola vôbec prvá žuvačka? 

Upozornenie: Nepodávajte deťom mladším ako 6 rokov. Neprekračujte uvedené denné dávkovanie. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Ukladať mimo dosah detí!

Skladovanie: Skladujte v suchu pri teplote do 25°C v uzavretom obale.

Výrobca: The Chios gum mastic growers association, Chios, Greece.

 

Naše odporúčania ohľadom žuvania Chioskej mastichy:

Masticha je mierne náročná na žutie, preto v prípade ochorení zubov (najmä paradentózy) postupujte pri žuvaní obozretne, prípadne konzultujte žuvanie mastichy s vaším zubárom.

Hoci neboli zistené žiadne vedľajšie účinky mastichy, tehuľkám odporúčame poradiť sa o vhodnosti úžívania mastichy počas tehotenstva s ošetrujúcim lekárom.

Mastichové produkty môžu vo vzácnych prípadoch spôsobovať problémy ľuďom s alergiou na živicu. V takomto prípade odporúčame zvážiť jej používanie.

Ďalšie mastichové produkty:

Mastichové kapsuly Masticlife STRONG&PURE

Mastichové žuvačky s prírodnými sladidlami

Testovací balíček na žuvanie

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie

Weight 0.0100
Country of Manufacture Grécko

Recenzie

Napíšte svoju recenziu

Hodnotíte produkt: Chioská Masticha 10g

 • Značky produktu

  Značky produktu

  Značky oddeľte medzerami. Pre frázy použite jednoduché úvodzovky (').