INFOLINKA: 00421 919 461 051 Po - Pia 10:00  - 13:00 

INFO 00421 0919 461 051

 

Chioská masticha na žuvanie

Chioská masticha na žuvanieŽuvanie Chioskej mastichy

Tu môžete nájsť Chioskú mastichu vo svojom surovom stave, ktorá je určená na žuvanie. Keď slzy mastichy spadnú na zem, pestovatelia ich ručne zozbierajú, umyjú, nechajú osušiť na slnku. Následne už sa len roztriedia podľa veľkosti a nakrabičkujú. Viac o pestovaní a zbere Chioskej mastichy si môžete prečítať tu.

Kedy žuť Chioskú mastichu

Chioskú mastichu môžete žuť iba tak pre chuť a pocítite jej účinok v príjemnej vôni vášho dychu. Veľmi dobré skúsenosti máme aj pri rôznych problémoch v ústach, ako sú mykózy, biely povlak na jazyku a podobne. Chioská masticha tiež redukuje nežiadúce baktérie v ústach, ktoré spôsobujú zubný kaz. Viac o účinkoch chioskej mastichy v ústach si prečítajte tu.

Ale azda najzaujímavajší účinok pocítia tí z vás, ktorí majú problémy s pálením záhy. Vtedy ju žujte pravidelne, vždy 2-3 kryštály aspoň 20 minút a aspoň 3x denne. Ešte lepšie účinky sa dostavia pri kombinovaní s mastichovým práškom.

Ako žuť Chioskú mastichu

Pri žuvaní treba dbať na jedinú vec, nerozhryznite kryštály mastichy na stoličkách. Buď ich cmúľajte alebo jemne rozžuvajte na predných zuboch, kým sa Vám zo surovej mastichy nevytvorí mastichová hmota. Viac o tom, ako žuť Chioskú mastichu si môžete prečítať tu.

Počet položiek: 9

na stránku

Počet položiek: 9

na stránku