INFOLINKA: 00421 919 461 051, Po - Pia 10:00 - 13:00

Chioská Masticha 20g veľké kryštály

 

Veľké kryštály Chioskej mastichy v papierovej krabičke

Pravidelné žutie mastichy dezinfikuje ústa, zabraňuje tvorbe zubného povlaku a pôsobí priaznivo na cholesterol a celý tráviaci systém.

8,25 € 9,90 €
Dostupnosť: Skladom
SKU
XTL20B

Masticha na žuvanie veľké kúskyToto balenie obsahuje 20g veľkých kúskov Chioskej mastichy určených na žuvanie. Podľa fajnšmekrov vraj sú väčšie kúsky mastichy trošku sladšie. Ťažko povedať, ale v každom prípade ich stačí menej, aby ste si vytvorili žuvaciu hmotu a sú zvyčajne mäkšie. Odprúčame si kúpiť jedno balenie Mastichy na žuvanie v našej štýlovej krabičke a potom už túto krabičku môžete plniť práve týmito veľkými kryštálmi.

Mastichu tiež môžete pri žuvaní kombinovať s mastichovými žuvačkami, čím si vytvoríte žuvaciu hmotu aj s vašou obľúbenou prírodnou príchuťou. 

Balenie: 1 x papierová krabička

Hmotnosť: 20 g

Zloženie: 100% Chioská masticha vo forme kryštálov (kúsky živice).

Dávkovanie: 2-3 gramy denne, čo zodpovedá 6-10 kúskom stredne veľkých kryštálov.

Použitie Chioskej mastichy:

 • Žuvanie, či už na podporu trávenia alebo pre príjemne prevoňaný dych.
 • Prísada pre prípravu jedál.
 • Prísada na prípravu olivového oleja s mastichou.

  

Účinky pri žuvaní Chioskej mastichy:

 • Chioská masticha pri dostatočne dlhom žuvaní (aspoň 20 min) redukuje bakteriálny povlak úst až o 41,5%. Čím dlhšie je žuvanie, tým lepší je účinok.
 • Žuvaním Chioskej mastichy tiež môžete znížiť žalúdočnú nervozitu (žuvanie uľavuje stresu a látky v mastiche pôsobia pozitívne na problémy so žalúdkom).
 • Uľavuje tiež od pálenia záhy.
 • Pôsobí proti zápachu z úst. V ústach pôsobí antimykoticky. Môžete ju použiť pri bielom povlaku na jazyku či problémoch s mykózou v ústach.
 • Uľavuje od bolesti žalúdka a výrazným spôsobom napomáha liečbe žalúdočných vredov.

 

Upozornenie: Nepodávajte deťom mladším ako 6 rokov. Neprekračujte uvedené denné dávkovanie. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Ukladať mimo dosah detí!

Skladovanie: Skladujte v suchu pri teplote do 25°C v uzavretom obale.

Výrobca: The Chios gum mastic growers association, Chios, Greece.

  

Naše odporúčania ohľadom užívania Chioskej mastichy:

 • Masticha je mierne náročná na žutie, preto v prípade ochorení zubov (najmä paradentózy) postupujte pri žuvaní obozretne, prípadne konzultujte žuvanie mastichy s vaším zubárom.
 • Hoci neboli zistené žiadne vedľajšie účinky mastichy, tehuľkám odporúčame poradiť sa o vhodnosti úžívania mastichy počas tehotenstva s ošetrujúcim lekárom.
 • Mastichové produkty môžu vo vzácnych prípadoch spôsobovať problémy ľuďom s alergiou na živicu. V takomto prípade odporúčame zvážiť jej používanie.

 

Výhodné balenia Chioskej mastichy na žuvanie:

Chioská masticha na žuvanie BOX 20x20g

Chioská masticha na žuvanie BOX 10x20g

Write Your Own Review
Napíšte svoju recenziuChioská Masticha 20g veľké kryštály