INFOLINKA: 00421 919 461 051 Po - Pia 10:00  - 13:00 

INFO 00421 0919 461 051

 

Mastichové žuvačky Elma

 Mastichové žuvačky ELMA bez cukru a bez asparamu

Mastichove zuvacky Elma bez aspartamu bez cukru s prirodnymi sladidlamiŽuvačky ELMA obsahujú iba prírodné sladidlá (xylitol, sorbitol, mannitol). Bežné žuvačky obsahujú umelé sladidlá a zdroje fenylalanínu – aspartam. Pozrite sa, čo obsahuje žuvačka, ktorú obvykle žujete. 

ELMA sú jediné žuvačky dostupné na trhu, ktoré neobsahujú umelé antioxidanty BHT (butylated hydroxytoluene) a BHA (butylated hydroxyanisole (BHA). Tieto latky sú silne karcinogénne. Medzi prirodzené antioxidanty patria napríklad tocopherols (vitamín E), askorbová kyselina (vitamín C) a kyselina citrónová.

No a ich jedinečnosť spočíva pravdaže aj v tom, ze obsahujú vzácnu živicu - Chioskú mastichu.

 Vysoký obsah xylitolu v mastichových žuvačkách ELMA

Mastichové žuvačky obsahujú xylitol, ktorý prispieva k redukcii ústnych kyselín, ktoré spôsobujú zubný kaz. Bolo klinicky preukázané, že xylitol je najlepší polyol, ktorý nie len nepredstavuje výživovú hodnotu pre baktérie v ústach a zabraňuje ich rastu, ale tiež spôsobuje zníženie ich výskytu v ústnej dutine.

Mastichové žuvačky - cukrovinky nespôsobujúce zubný kaz

Elma Dental mastichove zuvacky s fluoromV roku 2006 certifikovala medzinár. org. „Toothfriendly International“ žuvačky ELMA Dental ako produkt priaznivý pre zuby.

Odtiaľ získali značku kvality „Happy Tooth“, jedinú medzinárodne uznávanú ochrannú známku, ktorú je možné použiť iba pre cukrárske výrobky preukázateľne priateľské k zubom (nespôsobujú zubný kaz atď.).

 

Neprehliadnite zaujímavé články:

Existujú žuvačky bez chémie?

Počet položiek: 22

na stránku

Počet položiek: 22

na stránku