INFOLINKA: 00421 919 461 051, Po - Pia 10:00 - 13:00

Chioská Masticha 20g v štýlovej krabičke

Stredne veľké kryštály surovej mastichy v štýlovej plechovej krabičke, vďaka ktorej môžete mať mastichu vždy so sebou, keď ju bude vaše trávenie potrebovať.

Pravidelné žutie mastichy dezinfikuje ústa, zabraňuje tvorbe zubného povlaku a pôsobí priaznivo na cholesterol a celý tráviaci systém.

8,29 € 9,95 €
Dostupnosť: Skladom
SKU
XTM20M

Mastichové žuvačky ELMA

Štýlová plechová krabička obsahuje 20g stredne veľkých kúskov Chioskej mastichy určených predovšetkým na žuvanie. Vďaka krabičke môžete mať Chioskú mastichu stále so sebou. Vojde sa do kabelky aj do vrecka. Ak vám nebude tráviť, môžete ju mať vždy po ruke. Mastichu môžete žuť po každom jedle, čím podporíte trávenie a vygrgáte prípadnú ťažobu v žalúdku.

Surovú mastichu môžete pri žuvaní kombinovať aj s mastichovými žuvačkami. Súčasným žuvaním žuvačky a kúskov mastichy si ľahšie vytvoríte žuvaciu hmotu a zároveň ochutíte mastichu. Vyskúšajte naše testovacie balíčky na žuvanie.

 

Balenie: 1 štýlová plechová krabičke

Hmotnosť: 20 g

Zloženie: 100% Chioská masticha vo forme kryštálov (surových kúskov živice).

Dávkovanie: 2-3 gramy denne, čo zodpovedá 6-10 kúskom stredne veľkých kryštálov. Jedno balenie vydrží približne na 10-14 dní.

Použitie kúskov Chioskej mastichy:

 • Žuvanie. Vďaka praktickej krabičke môžete mať Chioskú mastichu vždy po ruke.
 • Prísada pre prípravu jedál.
 • Prísada na prípravu olivového oleja s mastichou.

  

Účinky pri žuvaní Chioskej mastichy:

 • Žuvaním Chioskej mastichy redukujete bakteriálny povlak úst až o 41,5%. Čím dlhšie žujete, tým je efekt výraznejší. Odporúčame žuť jednu dávku aspoň 20 minút.
 • Pôsobí pozitívne na žalúdočnú nervozitu (žuvanie uľavuje stresu a látky v mastiche pôsobia pozitívne na problémy so žalúdkom). A tiež Vám pomôže v prípadoch, keď Vám netrávi. Ak to preženiete s jedlom, alebo Vám napríklad obed nesadne, siahnite po surových kúskoch Chioskej mastichy a ťažobu doslova vygrgáte.
 • Pôsobí proti zápachu z úst. Hoci Chioská masticha sama o sebe na prvý pocit nemá výraznú vôňu, Váš dych krásne prevonia.
 • Uľavuje páleniu záhy. Odporúčame kombinovať žuvanie kúskov Chioskej mastichy a vnútorné užívanie mastichového prášku. (Balíček Pálenie záhy)
 • Pôsobí antisepticky a antimykoticky.
 • Pôsobí na činnosť hrubého čreva.
 • Redukuje Helicobacter pylori a uľavuje od bolesti žalúdka.
 • Výrazným spôsobom napomáha liečbe žalúdočných vredov.

 

Upozornenie: Nepodávajte deťom mladším ako 6 rokov. Neprekračujte uvedené denné dávkovanie. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Ukladať mimo dosah detí!

Skladovanie: Skladujte v suchu pri teplote do 25°C v uzavretom obale.

Výrobca: The Chios gum mastic growers association, Chios, Greece.

  

Odporúčania k užívaniu Chioskej mastichy

Masticha je mierne náročná na žutie, preto v prípade ochorení zubov (najmä paradentózy) postupujte pri žuvaní obozretne, prípadne konzultujte žuvanie mastichy s vaším zubárom.

Hoci neboli zistené žiadne vedľajšie účinky mastichy, tehuľkám odporúčame poradiť sa o vhodnosti úžívania mastichy počas tehotenstva s ošetrujúcim lekárom.

Mastichové produkty môžu vo vzácnych prípadoch spôsobovať problémy ľuďom s alergiou na živicu. V takomto prípade odporúčame zvážiť jej používanie.

Výhodné balenia surových kúskov Chioskej mastichy:

Chioská masticha BOX 10x20g

Chioská masticha BOX 10x10g

Chioská masticha BOX 20x20g 

Write Your Own Review
Napíšte svoju recenziuChioská Masticha 20g v štýlovej krabičke