INFOLINKA: 00421 919 461 051, Po - Pia 10:00 - 13:00

Chioská Masticha Box 10 x 20g

Výhodné balenie stredne veľkých kryštálov surovej mastichy Box 10x20g.

Pravidelné žutie mastichy dezinfikuje ústa, zabraňuje tvorbe zubného povlaku a pôsobí priaznivo na cholesterol a celý tráviaci systém.

Bežná cena 99,50 € Znížená cena 72,92 € 87,50 €
Dostupnosť: Skladom
SKU
XTM20M-B

Chioská masticha na žuvanie

Výhodný box s desiatimi plechovým krabičkami. Každá obsahuje 20g stredne veľkých kúskov Chioskej mastichy na žuvanie v praktickej krabičke.

Ak kupujete Chioskú mastichu na žuvanie pre viacerých ľudí, práve toto je najvhodnejšie balenie. Každý z nich získa krabičku, ktorá vydrží večnosť a ktorú si budú môcť dopĺňať mastichovými kúskami podľa potreby.

 

Balenie: 10 x darčeková plechová krabička

Hmotnosť: 10 x 20 g

Zloženie: 100% Chioská masticha vo forme kryštálov (surových kúskov živice).

Dávkovanie: 2-3 gramy denne, čo zodpovedá 6-10 kúskom stredne veľkých kryštálov. Jedno balenie vydrží približne na 10-14 dní.

Použitie kúskov Chioskej mastichy:

 • Žuvanie. Vďaka praktickej krabičke môžete mať Chioskú mastichu vždy po ruke.
 • Prísada pre prípravu jedál.
 • Prísada na prípravu olivového oleja s mastichou.

  

Účinky pri žuvaní Chioskej mastichy:

 • Žuvaním Chioskej mastichy redukujete bakteriálny povlak úst až o 41,5%. Čím dlhšie žujete, tým je efekt výraznejší. Odporúčame žuť jednu dávku aspoň 20 minút.
 • Pôsobí pozitívne na žalúdočnú nervozitu (žuvanie uľavuje stresu a látky v mastiche pôsobia pozitívne na problémy so žalúdkom). A tiež Vám pomôže v prípadoch, keď Vám netrávi. Ak to preženiete s jedlom, alebo Vám napríklad obed nesadne, siahnite po surových kúskoch Chioskej mastichy a ťažobu doslova vygrgáte.
 • Pôsobí proti zápachu z úst. Hoci Chioská masticha sama o sebe na prvý pocit nemá výraznú vôňu, Váš dych krásne prevonia.
 • Uľavuje páleniu záhy. Odporúčame kombinovať žuvanie kúskov Chioskej mastichy a vnútorné užívanie mastichového prášku. (Balíček Pálenie záhy)
 • Pôsobí antisepticky a antimykoticky.
 • Pôsobí na činnosť hrubého čreva.
 • Redukuje Helicobacter pylori a uľavuje od bolesti žalúdka.
 • Výrazným spôsobom napomáha liečbe žalúdočných vredov.

 

Upozornenie: Nepodávajte deťom mladším ako 6 rokov. Neprekračujte uvedené denné dávkovanie. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Ukladať mimo dosah detí!

Skladovanie: Skladujte v suchu pri teplote do 25°C v uzavretom obale.

Výrobca: The Chios gum mastic growers association, Chios, Greece.

  

Odporúčania k užívaniu Chioskej mastichy

Masticha je mierne náročná na žutie, preto v prípade ochorení zubov (najmä paradentózy) postupujte pri žuvaní obozretne, prípadne konzultujte žuvanie mastichy s vaším zubárom.

Hoci neboli zistené žiadne vedľajšie účinky mastichy, tehuľkám odporúčame poradiť sa o vhodnosti úžívania mastichy počas tehotenstva s ošetrujúcim lekárom.

Mastichové produkty môžu vo vzácnych prípadoch spôsobovať problémy ľuďom s alergiou na živicu. V takomto prípade odporúčame zvážiť jej používanie.

Ďalšie výhodné balenia surových kúskov Chioskej mastichy:

Chioská masticha BOX 10x10g

Chioská masticha BOX 20x20g 

Write Your Own Review
Napíšte svoju recenziuChioská Masticha Box 10 x 20g