INFOLINKA: 00421 919 461 051, Po - Pia 10:00 - 13:00

Probiotiká PROBIOSAN

Kvalitné probiotiká na podporu peristaltiky čriev a ochranu čriev pred zápalom. Môžete kombinovať spolu s mastichovými produktami.

14,17 € 17,00 €
Dostupnosť: Skladom
SKU
E310

Probiotiká Probiosan  

Probiosan predstavuje unikátnu kombináciu probiotického komplexu (živé probiotické baktérie), inulínu (prebiotikum - potrava pre prospešné baktérie) a chlorelly.

Probiosan podporuje črevnú peristaltikudetoxikuje organizmus a priaznivo pôsobí na zvýšenie imunity. Pomáha pri alergiáchchronických únavových stavoch. Je vhodné ho používať ako prevenciu vzniku nádorov na črevách a výborne sa hodí ako doplnok pri diétach a v období zvýšenej záťaže.

Kombinovanie probiotík s chioskou mastichou

Probiotiká Probiosan môžete užívať spolu s mastichovými produktami, ako sú mastichové kapsule alebo mastichový prášok. Odporúčame ale ponechať aspoň 1 hodinu odstup. Na základe nového výskumu Chioská masticha neredukuje probiotiká v črevnej mikroflóre. Hoci teda nie je nevyhnutné s mastichou užívať aj probiotiká, môžete ich priebežne dopĺňať. 

Probiotické baktérie a chioskú mastichu je lepšie užívať oddelene a nie spolu (v jednej kapsule), keďže chýba akýkoľvek výskum o tom, či pri dlhodobom skladovaní mastichy a probiotických baktérií budú tieto baktérie naďalej aktívne. 

 

Probiosan obsahuje:

Chlorella pyrenoidosa
Chlorella je mikroskopická smaragdovozelená sladkovodná riasa, ktorá účinne pôsobí pri čistení tráviaceho traktu, najmä hrubého čreva, a podporuje rozvoj užitočnej črevnej mikroflóry. Podporuje tak prirodzenú obranyschopnosť tela. Podieľa sa na detoxikovaní organizmu, pretože má schopnosť odstraňovať z tela jedy, ťažké kovy a škodlivé chemické látky pochádzajúce z potravy a ovzdušia. Detoxikačný účinok zabezpečuje chlorofyl v riase a zloženie jej bunkovej steny, ktorá má tri vrstvy. Tá najsilnejšia, stredná, obsahuje celulózové mikrovlákna (= vysoký obsah vlákniny), vonkajšiu vrstvu tvorí látka pomenovaná sporopolenín. Práve tá má schopnosť viazať toxické látky a potom ich z tela odstrániť.

Pri podávaní chlorelly bol vypozorovaný mimoriadny účinok na regeneráciu tkanív a podporu delenia a rastu buniek. Vďaka tomu chlorella pomáha pri liečbe chronických zápalov, ekzémov, popálenín a zle sa hojacich rán. Užitočná je aj pri regenerovaní organizmu vystaveného dlhotrvajúcemu stresu, po akomkoľvek operatívnom zákroku alebo vystavení žiareniu. Za tieto vlastnosti vďačí riasa látke CGF (Chlorella rastový faktor), považovanej za najúčinnejšiu zložku chlorelly. Zo všetkých druhov rias patriacich do rodu chlorella má práve Chlorella pyrenoidosa najvyšší obsah rastového faktoru (až 14 %). Chlorella je súčasne bohatým zdrojom množstva dôležitých vitamínov a minerálnych látok.

Probiotický komplex
Probiotický komplex obsahuje pol miliardy živých baktérií Lactobacillus acidophilus a Enterococcus faecium v pomere 1:1. Táto dávka zaisťuje účinnú kolonizáciu črevného traktu a zlepšuje schopnosť vstrebávania živín, vitamínov a minerálnych látok v čreve. Enterococcus faecium vytvára v črevách prostredie nepriaznivé pre pôvodcov črevných ochorení, bráni ich rozmnožovaniu a pomáha zníženiu rizika vzniku hnačky a iných črevných ťažkostí, ako je nadúvanie alebo pocit plnosti. Vyznačuje sa schopnosťou priľnúť k črevnej stene a zabudovať sa do kolónií užitočných črevných baktérií, čím bráni úniku baktérií z čreva a pomáha obnoviť rovnováhu v črevnej mikroflóre.

Inulín
Inulín funguje v hrubom čreve ako zdroj živín pre probiotický komplex. Podporuje rast „prospešných“ baktérií a zároveň bráni rozmnožovaniu baktérií nežiadúcich. Pomáha predchádzať infekčným hnačkám, posilňuje imunitný systém a chráni črevo pred nádorovým ochorením.

 

Balenie: 90 ks

Účinky Probiosanu:

  • Zlepšuje funkciu čriev, regeneruje črevnú mikroflóru (napr. po liečbe antibiotikami, steroidmi alebo pri užívaní hormonálnej antikoncepcie).
  • Obmedzuje rozmnožovanie patogénnych baktérií spôsobujúcich zápaly čriev, zápchu alebo hnačku.
  • Podporuje normálnu črevnú peristaltiku a pravidelné vyprázdňovanie.
  • Detoxikuje organizmus a zlepšuje funkciu imunitného systému.
  • Má priaznivý efekt u osôb s neznášanlivosťou laktózy.
  • Zmierňuje alergie, chronické únavové stavy a preventívne pôsobí proti vzniku nádorových buniek v črevách.
  • Je vhodný ako doplnok stravy pri diétach, v období rastu, pri zvýšenej fyzickej alebo psychickej záťaži a pri vegetariánskej strave. 

 

Dávkovanie:

1 kapsula 1–3x denne.

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Po 3 týždňoch užívania nasleduje 1 týždeň prestávka.

Počas užívania prípravku odporúčame zvýšiť príjem tekutín

 

Upozornenie: Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Výživové doplnky nie sú náhradou za pestrú stravu. Ukladajte mimo dosahu detí.

Skladovanie: Uschovávajte pri teplote maximálne 20 °C, kvôli dlhšej životnosti probiotického komplexu odporúčame uschovávať prípravok v chladničke. Ukladajte mimo dosahu detí! Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote 10–25oC, 

 

Write Your Own Review
Napíšte svoju recenziuProbiotiká PROBIOSAN
Našli sme ďalšie produkty o ktoré by ste mohli mať záujem!